Hmyzí krize

28. května 2012 v 16:10 | Till |  Ze dne na...
Sedě na nelegitimované skládce tlejícího odpadu, v místnosti, jež byla mi útočištěm coby obývák, sedě a nevěda, co počít si s prsty a krmí, jež byla mi dána a mnou spotřebována, nevěda jak odstranit příznaky nauzei.
Byť jen plastový, pohnul se potkan, to nejspíš šváb, pod ním spící otočil se na bok maje sny o nadcházející etymokracii, chtěje se stát někým významným mezi těmi mocnáři zítřka. On hmyz a já, něco mezi hmyzem a primátem, jeden spíce pod, druhý hledě na rmut dětských lego staveb. Jeden ze spánku volajíc po potravě, druhý v omámené bdělosti prsty si do úst a dál do krku strkaje, potravu mu brzo poskytne.
Není to ta pravá symbióza, neb šváb uklidí jen zpola natrávené kousky mrkve a vepřového. Kyselinu solnou a pepsiny rozpuštěné ve vodě společně s kašovitou hmotou, jež dříve chutnala po bramborové kaši, škodolibě přehlíží, neb ví, že mop a kbelík také potřebují nasytit.
Ústa otíraje, švába chytaje, nohy mu trhaje, následně ho pokládaje, odcházím pro mop, zvratky obcházeje. Šváb s párem nohou posledním, sune se pryč od té hostiny. Nasral mě ten budoucí vládce světa, dojídat se musí.
Volí jako mnozí dnešní školští profesoři tu pseudo tezi, uplatňující ostentativní vulgární nadřazenost, střídající se s žoviálností, s níž vždy získá v plénu nějaké příznivce, nikdy však všechny. Ozkoušené vzorce, jež demagogové užívají odnepaměti, snadno aplikovatelné na infantilní masy, o to však více vzbuzující pobouření u těch kdož tento cirkusový trik prohlédnou. Trik dokonale pregnantní a dokonale účinný, chcete-li se stát diktátorem hmyzí říše, tak málo odlišné od té antropogenní.
Šváb se pomalu a nadřazeně plazí pryč, neboť mu evoluce dopřála, formou jak chitinového krunýře, tak vysokého prahu bolesti, možnost přežití.
Sleduji tu noblesu, se kterou poroučí se zmrzačený členovec, přičemž ždímám z mopu vodu kontaminovanou ex-obsahem mého žaludku.
Jaká ironie, chtěl jsem, aby udělal, co chci a zatím dělám to, co si přeje on! Přišel sice o většinu nohou, ale pro něj pracuje evoluce. Obdařen chitinem a vysokým prahem bolesti je odolný. Obdařen chitinem, vysokým prahem bolesti a inteligencí delfíní, neboť pofiderní inteligence lidská se už nyní jeví jako cosi co nemá budoucnost, bude nám hominidům nebezpečný a zkázonosný. Možná bych měl utrhané údy přece jen, alespoň symbolicky, navrátit jejich majiteli, neb nechci pomyslet na pomstu,jenž frivolní hmyzí mozky v budoucnosti za takovéto akty násilí vymyslí.
Hmyzu patří svět!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama