Čaj po ránu mě může leda nasrat

1. června 2012 v 6:15 | Till |  Té. Tý.
Je ráno jako každé jiné. Kohout zpívá, ptáci řvou ne-li tolik jako babička snažící se ve mě vzbudit entuziasmus pro brzké vstávání, pak alespoň jako soused, jež dogmaticky obhajuje Davida Ratha v jeho kauze a kategoricky odmítá jakoukoli premisu, že snad je jeho oblíbenec obyčejný zkorumpovaný chcípák. V očích mám tolik ospalků, kolik jich mívají lidé se zánětem spojivek, což chápu jako jasný důkaz toho, že ani mé tělo není takto časnému opuštění lože nakloněno. S pocitem jež nemálo připomíná mi opouštění dělohy se vyhrabu z pod peřiny a vydám se tam, kam i pan prezident musí pěšky. I když co my víme?
Babička mě bedlivě pozoruje, zkoumajíc, zda se můj vzhled od včerejšího dne nezměnil. Kočka mě také pozoruje, doufajíc, že jí na rozdíl od včerejška dám něco k jídlu. Obě mají smůlu, neb jsem se přes noc nestal ani krásným, ani šlechetným.
Vraceje se z onoho tabuizovaného místa, zachytnuvše svými čichovými laloky jakousi syntetickou vůni, parodující vůni ovoce, vím, že se opakuje scénář bezpočtu předešlých dnů. Udělala jsem ti čaj!, haleká babička, jako kdyby to granulové cosi, co připomíná jed na krysy, bylo poživatelné. Smíchané s medem to ze všeho nejvíc připomíná veganovu ranní stolici.
Z čehokoli, co pozřu hodinu po probuzení se mi dělá na zvracení, což je způsobeno vředy vzniknuvšími právě tím, že nesnídám. Zle je mi ze všeho, ale tenhle " každodenní šálek čaje", který vylévám s " každodenní rutinou" do toalety, ve mě vyvolává pocit nauzei, bezmála chronické.
Je etické vlastní živitelce oplatit dobrý úmysl zhnuseným dávením? A je etické schovat nutkání vnutit člověku pofiderní, odporný výrobek za dobrý úmysl? Buď jak buď, čaj po ránu mě může leda nasrat a jiný než ranní čaj neznám, neboť dávám přednost kávě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 1. června 2012 v 11:31 | Reagovat

Haha, tak ten názov ma pobavil, tak som bola donútená svojím mozgom ho otvoriť. No, u každého je to individuálne, to hej. Ja kávu neznášam, radšej čaj :D

2 Jay Jay | 4. června 2012 v 19:23 | Reagovat

Poznámka: Až budeme bydlet v jednom bytě, dostaneš čaj ode mě. Nekompromisně. A když to nepůjde jinak, naleju ho to tebe násilím a jako bonus ti budu zpívat eposy o Jindřichu VIII.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama