Listopad 2012

Ošklivá básnička

27. listopadu 2012 v 20:23 | Till |  Té. Tý.


Dva roky stará pseudobásnička. Ještě z dob, kdy jsem si myslel, že mě poezie zajímá a že jí může dělat každý.

Příteli, máš nohy zpřerážené
povstaň znovu na ramenou mých,
ale věz, pokud se mi něco stane,
využiji já ramen tvých.


Aneb, nic není zadarmo. Lepší je odplazit se za pomoci pahýlů vlastních končetin a neotravovat okolí.Není toho moc, ale je to zásadní

20. listopadu 2012 v 21:15 | Till |  Té. Tý.
Je několik věcí, které bych opravdu, ale opravdu potřeboval.

· Nová srdeční chlopeň (smrt nehrozí, ale to pýchání na prsou a zástavy dechu jsou docela otravné)
· Nová inspirace (nemůžu si pomoci, ale všichni v mém okolí jsou tak neskutečně typičtí a nezajímaví, že si při vymýšlení báchorek musím skutečně vymýšlet)
· Nový vzdělávací ústav (náznaky byly, ale teprve před maturitou je mi jasné, že jsem se minul oborem)
· Staré nadšení (v současné době nejsem schopný stanovit si nějaký jasný cíl za kterým by se dalo jít. Dřív jsem si alespoň myslel, že nějaký mám)
· Lepší imunita (skrz moje angínami proděravělé mandle je vidět vše co měly mandle zakrývat a moje plíce už taky nejsou co dřív.)
· Lepší paměť (paměť je problém z největších. Nepamatuji si poučky a slovíčka. Nepamatuji si kdy mají moji blízcí narozeniny. Nepamatuji si kdy mám narozeniny. Nepamatuji si zásady první pomoci. Nepamatuji si zásadní fakta o fyziognomii koně, přičemž si nepamatuji, že bych se kdy o fyziognomii koně zajímal.)

Je to magor a nese moje jméno

16. listopadu 2012 v 19:00 | Till |  Té. Tý.
Co jsem pokud ne člověk. Udělal jsem již mnoho typicky lidských chyb a jako spousta dalších jsem si nechal možnost na nápravu proklouznout mezi prsty. Svědomitě jsem plnil závazek lidstva a ničil jsem vše co je mi drahé. Vše co je člověku odporné jsem učinil, abych to také mohl nazvat odporným. Lhal jsem sám sobě, abych se tolik nelišil od druhých. A přeci se jako člověk necítím…

Přežívá ve mně nedůvěra. Vím, že dokonalost existuje prostřednictvím nevědomosti. Vím, že nevědomost pramení z přílišného vědění. Vím kolik jistoty může lidský mozek unést. Vím, že můj mozek jistotu nesnese.
Moje duše chápe, že de facto nikdy neexistovala. Minulost je ztracena, přítomnost je nyní minulostí a budoucnost je nic, kterému bylo dáno jméno. Duše jsou jen okraje prázdna, kterému říkáme čas.
Moje smysly fungují tak jak mají. Vzácná anomálie. Systém, který funguje bez chyby je největším omylem jsoucna, neboť takový systém je předurčen k poruše. Prvním příznakem kolapsu smyslů je pocit funkčnosti.
Moje inteligence je dost nízká na to, abych byl schopen naplnit její potenciál a dostatečně vysoká na to, abych si uvědomil její zbytečnost. Upřímně lituji géniů, chápajících věci a podstatu, ale neschopné svůj potenciál zavrhnout. Zemřou smutní a nenaplnění, ošáleni vlastní genialitou.
Moje svědomí je nedokonalé. Pochopil jsem, že všechno dobré co učiním je zbytečné, ale stále naivně čekám na odměnu. Chápu, že všechno zlé co učiním posune svět kupředu, ale stále naivně čekám na trest. A v koutku duše věřím, že dokážu rozlišit dobro od zla, přestože jsem na druhou stranu přesvědčen, že dobro je jen první fází zla.

Nejsem nic více než součást systému. Nejsem o nic méně než ostatní lidé. Domnívám se, že jsem objevil pravdu a zjistil, že je to jen dobře promyšlená lež.

Rammstein - Helden

4. listopadu 2012 v 18:34 K poslechu
Má to být nějaká předělávka, ale kdo by to řešil? Originál bez Lindemanova hlasu stejně nemůže za něco stát.
Urologie

3. listopadu 2012 v 8:30 | Till |  Té. Tý.
Ať pohlaví něžné či pohlaví tupé, urologické problémy jsou zlem, které ztěžují život jim oběma. Ženy je těžce snášejí kvůli nesmírné bolestivosti. Muži mají především problém s egem, pročež problém vydávají povětšinou za horší než ve skutečnosti je.
Faktem ovšem zůstává, že ta chvílemi bodavá a chvílemi tupá bolest silně znepříjemňuje život. Nemůžete v klidu spát, vůbec nemluvím o chůzi a nosit spodní prádlo je postiženému čirým utrpením.
Jak problém řešit? Pít urologické čaje, které chutnají jako voda vylisovaná z dřevní štěpky, s nezapomenutelnou příchutí pryskyřice. Přestat pít minerální vody, které s velkou pravděpodobností vašim problémům napomáhají. A potom je ještě jedno řešení, které já, jakožto urologickými problémy postižený člověk zvažuji. Tím řešením je navštívit urologa.
Zde ovšem vyvstává jeden zádrhel a to zádrhel jakési osobní sebeúcty. Ženu takovýto problém dle mého příliš netrápí, neboť je natolik emočně vyspělá, že se dokáže nad pofidérní osobní sebeúctu přenést a pregnantně vyřešit daný problém. Muž je ve své nedokonalosti jen málokdy něčeho takového jako je zapření sebeúcty schopen.
Jinými slovy, uvidím v pondělí. Jestli nebudou moje systémy pracovat do pondělí, pokusím se přemoci ego a vyhledám urologa.